Fokus

Abazi: Në LVV bëhet veç çka të thotë Mimoza

Autori: Gazeta inFokus 20:12 | 10 November 2023

Këtë javë në Podcast me Shkelzen Dakaj, i ftuar ishte deputeti Haki Abazi.

Në këtë Podcast ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje pati shumë kritika për qeverinë aktuale.

Ai gjithashtu kritikoi ashpër shefen e grupit parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, duke thënë se ajo kontrollon deputetët e kësaj partie.

-Advertisement-

“Janë një numër shumë i deputetëve që mendojnë më kokën e tyre, që kanë qenë pjesë e diskutimeve. Mimoza është masha e Kurtit në grupin parlamentar. Do të thotë Mimoza dhe Armend Muja janë dy njerëz që  realisht janë vendosë në rolin e kontrollit, mos të them të disiplinimit të deputetëve të grupit parlamentar të LVV-së.

Për më shumë ndiqeni deklaratën e plotë:

Emisioni i plotë:

/Gazeta Infokus/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

UNI-Universum International College ofron standarde amerikane të studimit në partneritet me Arizona State University

Të tjera