Sport

Arsenali përmbysë Rennsin dhe siguron çerekfinalen (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 22:56 | 14 March 2019

Arsenali ka bërë një rikthim jashtëzakonisht të madh ndaj Rennsit dhe ka kaluar në çerekfinale të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus.

Të drejtuarit e Unay Emeryit e kanë përmbysur rezultatin 3-1 nga ndeshja e parë dhe kanë triumfuar më rezultat 3-0 në duelin kthyes të luajtur në “Emirates Stadium”.

Golat për londinezët i shënuan Aubameyang 2x dhe Maitland-Niles .

Më rezultat të përgjithshëm 4-3, Arsenali kalon në çerekfinale të Evropa Ligës./Gazeta inFokus/

Të tjera