Sport

Anthony Joshua mposhtë Ruizin, rikthen 4 titujt

Autori: Gazeta inFokus 23:14 | 07 December 2019

Anthony Joshua e ka mposhtur Andy Ruzin në kategorinë e rendë në rimeçin që është zhvilluar në Arabinë Saudite, shkruan Gazeta inFokus.

Meqi zgjati 12 runde dhe u fituar nga britaniku me vendim unanim të gjyqtarëve.

Me triumfin e arritur Jousha i ka rikthyer 4 titujt e WBO, WBAM, IBF dhe IBO

Triumfi i Joshuas rihapë mundësinë për një meç me Wilderin gjatë vitit 2020./Gazeta inFokus/

Të tjera