Lajme

AAK shënon 24 vjetorin e themelimit

Autori: Gazeta inFokus 07:49 | 02 May 2024

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot e shënon përvjetorin e saj.

AAK-ja u themelua më 2 maj 2000.

Që nga ajo kohë ky subjekt politik drejtohet nga Ramush Haradinaj.

-Advertisement-

Për nder të 24-vjetorit, kjo parti ka organizuar edhe ceremoninë qendrore të festës, e cila mbahet nga ora 18:30.

Ngjarja organizohet në Hotel “Venus” magjistralja Prishtinë – Lipjan.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera