Lajme

AAK pajtohet me Lëvizjen Vetëvendosje në këtë pikë

Autori: Gazeta inFokus 10:31 | 18 September 2020

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë të enjtes është shprehur se Ujamani është tokë dhe jo uji.

E me këtë deklaratë të Kurtit është pajtuar nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, shkruan Gazeta Infokus.

Nitaj në një postimi të tij në facebook ka thënë që Kurti e ka të drejtë kur thotë se Liqeni i Ujmanit, , përpara se te behej liqe artificial ishte tokë.

“Une nuk pajtohem me Albin Kurtin per plot gjera, por kur thot se Liqeni i Ujmanit, perpara se te behej liqe artificial ishte toke, eshte i sakte. Dhe ne ate toke jetonin njerez qe jane zhvendosur prej aty dhe kjo ka ndodhur shume vone e nga dora e njeriut e jo ne historine gjeologjike te Planetit!”, ka shkruar Nitaj./Gazeta Infokus/

Të tjera