Lajme

AAK hynë në “koalicion” me këtë parti

Autori: Gazeta inFokus 15:52 | 14 January 2021

Partia e Ramush Haradinaj do të hyjnë në zgjedhjet e 14 shkurtit në një listë zgjedhore me Partin Shqiptare Demokristiane.

Kështu ka bërë të ditur, Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook, shkruan Gazeta Infokus.

“Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës, kanë një traditë të mirë bashkëpunimi gjatë rrugëtimit tonë politik”, ka shkruar ai.

Haradinaj ka deklarua se këto dy subjekte do të bashkëveprojnë si dy partnerë të barabarta.

“Sot, së bashku me kryetarin Zef Morina, kemi nënshkruar marrëveshjen për bashkëpunim në zgjedhjet e 14 shkurtit. Të dyja subjektet, AAK dhe PSHDK, do të garojnë e bashkëveprojnë si partnerë të barabartë”, ka shkruar Haradinaj./Gazeta Infokus/

Të tjera