Lajme

AAK fiton edhe një komunë pa balotazh

Autori: Gazeta inFokus 00:11 | 18 October 2021

Procesi i numërimit të votave është duke shkuar drejt fundit.

Në komunën e Suharekës, KQZ ka numëruar 100% të votave, shkruan Gazeta Infokus.

Bali Muharremaj do të vazhdojë edhe për një mandatë ta udhëheq Suharekën në bazë këtyre rezultateve.

Muharremaj ka fituar 52.28% të votave në këtë qytetet.

Ndërsa pas tij është Adrian Shala i LDK-së më 29.51%.

Ndryshe AAK ja fituar edhe në Junik dhe Deçan./Gazeta Infokus/

Të tjera