Lajme

A po vije një valë e re e COVID-19? 872 raste aktive në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 15:27 | 07 January 2022

Për vetëm katër ditë në vendin tonë janë konfirmuar 511 raste pozitive me COVID-19.

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë vetëm sot ishin 144 raste pozitive derisa dje ishin 152 raste.

Më 7 janar 144, më 6 janar 152, më 5 janar 107 dhe më 4 janar 108.

Ndërsa për shtatë ditët e para të vitit 2022 numri i rasteve pozitive në vend ka arritur në 872, raste aktualisht aktive.

Deri më tani në vend nga ky virus e kanë humbur jetën 2 mijë e 991 qytetarë./Gazeta Infokus/

Publikohet raporti i MSH-së, edhe sot numër i lartë i rasteve me COVID-19

Të tjera