Lajme

A po heton prokuroria edhe materialet që u konfiskuan në shtëpitë e ish-krerëve të UÇK-së?

Autori: Gazeta inFokus 12:16 | 18 November 2020

Ka filluar konferenca statusore ndaj krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit, shkruan Gazeta Infokus

Gjatë seancës prokurorja ka thënë se do të hetohen materialet që i kanë konfiskuar gjatë bastisjeve në shtëpitë e ish-krerëve të UÇK-së.

“Një numër i këtyre hapave hetimorë mund të kryhen vetëm kur çështja mund të bëhet publike. Një pjesë e materialeve që u morën gjatë këtij hetimi. Prokuroria përpiqet që nxjerrja e materialeve të jetë në rregull dhe pala mbrojtëse dhe gjykata të informohet në mënyrën e duhur”, ka thënë prokurorja e Gjykatës Sepciale./Gazeta inFokus/

Të tjera