Lajme

A lejohet të pish kafe jashtë lokaleve? Dy deputetët e LVV-së thyejnë masat e reja

Autori: Gazeta inFokus 13:09 | 08 April 2021

Nga dita e mërkurë kanë hyrë në fuqi masat e reja antiCOVID në Kosovë.

Kështu me këto masa e gjithë gastronomia është e mbyllur, përveç shërbimit “take aëay” apo merre me vete, shkruan Gazeta inFokus.

Mirëpo qytetarët kanë gjetur një zgjidhje tjetër, e madje këtë e kanë bërë edhe dy deputetë të LVV-së.

Policët pa maska gjobitin qytetarin se nuk vendosi maskën

Ata po shfrytëzojnë rastin që të qëndrojnë në këmbë tek kafet ku ata marrin me vete, gjë që të paktën sipas masave të reja nuk është e lejueshme.

Deputetët e VV-së që iu bashkuan qytetarëve në këtë thyerje të masave janë Fjolla Ujkani dhe Gazmend Gjyshinca.

Në fotografinë e siguruar nga Gazeta Insajderi, ata shihen pak anash personave të tjerë dhe duke biseduar me njëri tjetrin, teksa shijojnë kafenë në rrugë./Gazeta inFokus/

Të tjera