Rozë

A ju kujtohet “Mafia” e “Përrallë me tupan”? Kështu duket sot…

Autori: Gazeta inFokus 17:33 | 07 June 2022

Shengyl Ismaili, sot aktore e Teatrit Kombëtar të Kosovës, por dikur njihet me karakterin e “Mafies” në “Përrallë me tupan”.

Ky shou televiziv dikur ishte më i shikuari në vend dhe kishte në përmbajtje edhe aktor profesionist, si Shengyl Ismaili.

Ndonëse publiku ende e mbanë në mend me rolin e “Mafies”, aktorja ndër vite ka realizuar një mori rolesh të suksesshme në teatër, film e televizion, shkruan “Kosovarja”.

Aktorja, është e angazhuar edhe si prezantuese e një emisioni televiziv.

Të tjera