Lajme

A ia huqi Vjosa Osmani kur tha të arrestohet vrasësi i Ukë Bytyçit? – Reagon këshilltari i saj

Autori: Gazeta inFokus 10:52 | 27 October 2020

Këshilltar i kryeparlamentares, Faton Peci ka reaguar pas disa shkrimeve në media, ku thuhet se Vjosa Osmani ka bërë një “huqje” sot kur ka shkruar për vrasjen e veprimtarit të LDK-së, Ukë Bytyçit.

Peci në Facebook ka shkruar se këtu “nuk ka huqje fare”, derisa, ai e arsyeton këtë duke thënë se vrasësi është në burg, mirëpo, urdhërdhënësit jo.

“Prandaj edhe duhet të zbardhet kush ka dhënë urdhrin për vrasjen e Ukë Bytyçit dhe shumë veprimtarëve të tjerë”, ka shkruar ai.

Vjosa Osmani nuk ja ka huqe fare, sepse vrasesi eshte ne burg, por urdherdhenesit jo. Prandaj edhe duhet te zbardhet kush ka dhene urdherin per vrasjen e Uke Bytyqit dhe shume veprimtareve te tjere.

Të tjera