Lifestyle

A është ashtu siç po e shikoni? FOTOT që duhet t’i kontrolloni me vëmendje për t’i kuptuar

Autori: Gazeta inFokus 13:55 | 29 July 2022

Thonë se kamera nuk gënjen, por ndonjëherë një foto e shkrepur në momentin e duhur mund t’iu mashtrojë dhe ju shikoni diçka që në të vërtetë nuk është ashtu.

“Bridesblush.com” ka përmbledhur disa fotografi të marra nga njerëz nga e gjithë bota, të cilat do t’iu bëjnë të ndaloni dhe t’i shikoni nga afër dhe më shumë se 1 herë.

Midis imazheve të iluzionit optik është një foto ku shfaqet një grua në një aeroport gjerman dhe duket sikur ka shumë gjymtyrë. Por kjo për shkak se ajo ishte ulur pranë dikujt që kishte veshur të njëjtat xhinse të errëta si ajo.

Të tjera