Lajme

“A e përdor me gojë shumë a”, denigron gjuha në Kuvend (VIDEO+18)

Autori: Gazeta inFokus 19:29 | 16 April 2018

Një përplasje e ashpër ka filluar në mes Kryeparlamentarit Kadri Veseli, dhe deputetes së VV-së, Drita Millaku kur ajo e kishte marrë fjalën në Kuvend, shkruan Infokusi.com

Millaku kishte kërkuar nga Kryeparlamentari që të mos përdorë fjalor jo të duhur karshi deputeteve.

Po ashtu Millaku i ka thënë Veselit se nuk e ka dëgjuar atë ditë duke sharë se do kalonte ndryshe.

“Nuk i ke marr votat me na i sha robtë këtu. Shyqyr që nuk të kam dëgju atë ditë se qat gaz në gojë ta kisha shti”, i ka thënë Millaku atij.

Ndërsa Veseli ia kthen duke e ofenduar rëndë  “ A e përdor me gojë shumë a?

Kujtojmë se  Veseli në seancën kur është votuar demarkacioni me Malin e Zi e ka sharë deputetin Sveçla pasi ai kishte hedhur gaz lotsjellës për të tretën herë në atë seancë.

Për më tepër ndiqeni videon./INFOKUSI/

Të tjera