Lajme

A duhet konsumuar në syfyr kafja dhe çaji i zi? Flet doktor Agron Rexhepi

Autori: Gazeta inFokus 12:35 | 26 April 2022

Kafja dhe çaji i zi gjatë muajit të ramazanit nuk janë të ndaluara që të konsumohen, mirëpo që gjatë syfyrit nuk janë të preferueshme, shkruan Gazeta Infokus.

Doktor Agron Rexhepi në një intervistë në Doktor Plus prodhim i Gazetës Infokus ka thënë se konsumimi i tyre në syfyr shkakton mos rehati në gjumë.

“Kafe, Çaji i zi, disa thonë që nuk mund të bëjnë syfyrin pa çaj të zi, gabim është mundesh provo sepse shumë më lehtë do ta kesh, çaji i zi kafja, stimulon sistemin nervor qendror dhe ti nuk do të mundesh të bësh gjumë të rehatshëm”, ka deklaruar Rexhepi në Doktor plus.

Për më shumë detaje në lidhje me agjërimin mund të ndiqni intervistën e plotë në vazhdim./Gazeta Infokus/

Të tjera