Lajme

A do ta ndryshojë India qëndrimin për pavarësinë e Kosovës- flasin nga New Delhi

Autori: Gazeta inFokus 16:01 | 25 November 2022

Ministria e Punëve të Jashtme të Indisë ka thënë se pozicioni i shtetit të tyre për pavarësinë e Republikës së Kosovës është i njohur dhe që s’ka asnjë ndryshim rreth kësaj çështjeje.

Kështu ka deklaruar zëdhënësi i MPJ-së së Indisë, Arindam Bagchi, në një përgjigje ndaj mediave rreth hapjes së Zyrës Ekonomikë Indi-Kosovë në New Delhi, raporton “All India Radio News”.

India vazhdon të mos e njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës.

Të tjera