Lajme

924 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID

Autori: Gazeta inFokus 09:40 | 02 May 2021

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 924 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID.

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë shqiptuar edhe 1,057 tiketa trafiku.

Janë shkaktuar 17 aksidente trafiku me dëme materiale e 16 me të lënduar dhe janë arrestuar 12 persona e janë dërguar në mbajtje gjashtë persona.

Të tjera