Lajme

77 raste aktive me COVID-19 në Malishevë

Autori: Gazeta inFokus 15:46 | 14 January 2021

Tri raste të reja me koronavirus, janë regjistruar gjtë ditës në territorin e Komunës së Malishevës.

Kjo komuna ka publikuar gjendjen me situatën epidemiologjike.

“Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me COVID-19 janë regjistruar 606 raste, prej tyre 493 janë shëruar, 36 kanë vdekur dhe aktiv me COVID-19 janë edhe 77 raste”, është thënë nga Komuna e Malishevës./Gazeta inFokus/

Të tjera