Lajme

64 aksidente trafiku në Kosovë për 24 orë

Autori: Gazeta inFokus 10:19 | 08 January 2022

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 64 aksidente trafiku, 20 prej tyre me persona të lënduar kurse 44 tjerë vetëm me dëme materiale.

Policia gjithashtu ka njoftuar se ka shqiptuar 1217 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit, dhe 441 tiketa janë shqiptuar për qytetarë që nuk kanë respektuar masat antiCOVID.

Brenda 24 orëve, Policia ka arrestuar edhe 17 persona, 13 prej tyre janë dërguar në mbajtje, dhe 2 në vuajtje të dënimit.

Të tjera