Lajme

61 pacientë të shtrirë me Covid-19 në QKUK dhe në spitalet e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 13:16 | 18 July 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitari i Kosovës ka bërë të ditur se 61 pacientë janë të shtrirë me Covid-19 në QKUK dhe në spitalet e Kosovës, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, 30 pacientë janë të shtrirë në QKUK, ndërsa 31 pacientë të tjerë në spitalet e përgjithshme.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 20 pacientë

Mjekim Intensiv Qendror, 1 pacient

Klinika e Pediatrisë, 5 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 3 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 1 foshnje

Spitali i Gjakovës, 8 pacientë

Spitali i Pejës, 13 pacientë

Spitali i Gjilanit, 7 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë./Gazeta Infokus/

Të tjera