Lajme

54 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës

Autori: Gazeta inFokus 10:30 | 22 November 2020

Spitali i Përgjithshëm Gjakovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve në këtë spital janë trajtuar 94 pacientë të hospitalizuar për Covid.

Sipas spitalit, 61 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv, 21 pacientë të konfirmuar negative, 12 pacientë presin rezultatet, 54 pacientë me oksigjeno terapi, 6 pacientë në CPAP maske dhe 1 pacient i intubuar.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=419783056093314&id=120416386029984

Ndryshe, numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë të shtunën ka shkuar në 33 mijë e 588, nga ta janë shëruar 20 mijë e 493, derisa raste aktive janë 12 mijë e 191.

Deri më tani, numri i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 904.

Të tjera