Lajme

50 vjet nga themelimi i Institutit të Historisë

Autori: Gazeta inFokus 08:30 | 15 May 2017

Sot bëhen 50 vite që kur është themeluar Instituti i Historisë.

Për shënim të kësaj ditë do të organizohet një ceremoni në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, raporton Infokusi.com

I ftuar në këtë ceremoni do të jetë edhe Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami/INFOKUSI

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera