Lajme

50 afaristë gjermanë vizitë katër ditore në Kosovë, Gëvalla i pret nesër në takim

Autori: Gazeta inFokus 10:50 | 28 April 2022

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka njoftuar se 50 afaristë gjermanë do të vijnë në Kosovë.

Ata do të priten nesër në takim nga Ministrja Donika Gërvalla.

Sipas MPJD’së, afaristët gjermanë do të qëndrojnë katër ditë në Kosovë.

“Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Donika Gërvalla do t’i pres në një takim mirëseardhje në Republikën e Kosovës, një grup prej 50 afaristëve gjerman, të cilën do të qëndrojnë 4 ditë në Kosovë. Takimi do të zhvillohet të premten”, thuhet në njoftim.

Të tjera