Lajme

48-vjeçari gjendet i vdekur në kishën ortodokse në Vushtrri

Autori: Gazeta inFokus 09:21 | 27 January 2023

Policia e Kosovës ka njoftuar se të enjten mbrëma kanë gjetur S.Ç të vdekur brenda objektit të kishës ortodokse në Vushtrri. Aty, është gjetur edhe një pistoletë.

“Mbrëmë rreth orës 22:58, nga ana e familjarëve të viktimës është raportuar se brenda objektit banues që ndodhet brenda hapësirave të objektit fetar ortodoks në Vushtrri, është gjetur pa shenja jete viktima S. Ç., mashkull i moshës 48-vjeçar. Në cilësi të provave materiale në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit pistoletë”, ka njoftuar Polciia.

Sipas njoftimit, policia me autorizim të prokurorit ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të rastit.

“Me urdhër prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në njoftim.

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera