Lajme

4 ambulanca të reja në Prishtinë, Rama i dhez i pari

Autori: Gazeta inFokus 11:20 | 24 November 2022

Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë i janë shtuar edhe 4 autoambulanca të reja.

Kështu ka njoftuar kryetari Përparim Rama, i cili thotë se prioritet kanë rritjen e cilësisë së shërbimeve.

“4 autoambulanca të reja sanitare i shtohen QKMF-së. Prioritet e kemi rritjen e numrit dhe cilësinë e shërbimeve shëndetësore për qytetarët e kryeqytetit”, shkruan Rama.

Të tjera