Lajme

39 pacientë të hospitalizuar me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:28 | 25 December 2021

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 12 pacientë me Covid-19 pozitivë dhe 27 me post Covid-19, po trajtohen në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, me oksigjeno-terapi janë 10 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive 2 pacientë të shtrirë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

-Klinika Infektive, 3 pacientë

-Klinika e Pulmologjisë, 26 pacientë post-covid

-Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë të spitalizuar

-Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

-Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

-Spitali i Pejës, 1 pacient

-Spitali i Ferizajt, 1 pacient./Gazeta Infokus/

Të tjera