Lajme

38 vjeçari që vdiq nga koronavirusi ishte sportist i dalluar

Autori: Gazeta inFokus 19:03 | 04 July 2020

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Arbër Grabovci, ka ngushëlluar familjen Shasha me rastin e ndarjes nga jeta, si pasojë e infektimit nga Covid 19, të 38 vjeçarit Flamur Shasha.

Grabovci nëpërmjet një postimi në Facebook, ka thënë se i ndjeri ka qenë sportist kulminant dhe karateist entuziast.

“Sporti kosovar, sot humbi një prej pionierëve të devotshëm e në moshë të re, ndërsa shoqëria jonë humbi edhe një betejë përballë Covidit 19!

Ngushëllime familjes Shasha, miqve dhe sportit kosovar!”, ka shkruar Grabovci.

Postimi plotë:

“Me pikëllim mësova lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të ish-Karateistit entuziast, sportistit kulminant, bashkëqyetarit tim, tashmë të ndjerit Flamur Shasha.

Sporti kosovar, sot humbi një prej pionierëve të devotshëm e në moshë të re, ndërsa shoqëria jonë humbi edhe një betejë përballë Covidit 19!

Ngushëllime familjes Shasha, miqve dhe sportit kosovar!

Pushofshë në parajsë, Flamur!”-shkruan Arbër Grabovci-Zv/Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit”.

Me pikëllim mësova lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të ish-Karateistit entuziast, sportistit kulminant,…

Gepostet von Arber Grabovci am Samstag, 4. Juli 2020

Të tjera