Lajme

371 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 07:15 | 30 December 2021

Ministria e Shëndetësisë në të dhënat e fundit bënë të ditur se 371 raste janë aktive me koronavirus në vend.

Kurse 33 persona kanë rezultuar pozitivë dhe 12 janë shëruar nga virusi vdekjeprurës.

Në anën tjetër janë bërë 3 mijë e 58 testime dhe nuk ka pasur asnjë viktimë nga virusi korona.

Të tjera