Lajme

328 raste pozitive vetëm në Prishtinë, nga këto komuna janë 975 rastet e reja

Autori: Gazeta inFokus 15:04 | 01 April 2021

Në vetëm 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv edhe 975 raste me COVID-19 në Kosovë.

328 raste janë vetëm në Prishtinë ndërsa menjëherë pas Prishtinës vije Ferizaj me 120 raste, shkruan Gazeta inFokus.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 328 raste, Ferizaj 120 raste, Gjilan 78 raste, Mitrovicë 66 raste, Prizren 44 raste, Podujevë 42 raste, Gjakovë 37 raste, Pejë 37 raste, Fushë-Kosovë 33 raste, Viti 32 raste, Lipjan 20 raste, Kaçanik 18 raste, Vushtrri 16 raste, Drenas 15 raste, Obiliq 15 raste, Skenderaj 12 raste, Suharekë 12 raste, Deçan 8 raste, Klinë 8 raste, Rahovec 8 raste, Kllokot 6 raste, Istog 4 raste, Kamenicë 4 raste, Shtime 3 raste, Graçanicë 2 raste, Malishevë 2 raste, Novobërdë 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik, Shtërpcë dhe Zubin-Potok”, thuhet në njoftim./Gazeta inFokus/

Të tjera