Lajme

31-vjeçarit iu gjet një revole gjatë kontrollit, iniciohet hetim ndaj tij

Autori: Gazeta inFokus 14:51 | 21 May 2023

Policia ka njoftuar se të dyshuarit B.B i janë sekuestruar një revlole, 14 fishekë, një llambë dore dhe një çekan për thyerje xhami.

Sekuestrimi u krye pas një kontrolli që iu bë veturës dhe drejtuesit të saj në afërsi të rrotullimit në Çagllavicë.

31 vjeçari me rekomandimin e prokurorit të shtetit është iniciuar hetim në drejtim të veprës penale “Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”, dhe i njëjti është proceduar më tej.

Mund të jetë një imazh i tekstiAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Spitali klinik Zhan Mitrev mori pjesë në kongresin neuropsikiatrikë në Pula, Kroaci

Të tjera