Lajme

30-vjeçari nga Kosova plagos me thikë policin në Ulqin

Autori: Gazeta inFokus 12:14 | 19 July 2022

Policia ka arrestuar një shtetas të Kosovës në Ulqin, pasi që i njëjti dyshohet se natën mes së shtunës dhe të dielës, ka sulmuar një polic para lokalit “H20” në qytetin bregdetar.

Vijesti” sot ka raportuar se bëhet fjalë për një 30 vjeçarin, i cili dyshohet se e ka sulmuar policin.

Prokurori Faruk Resulbegovic ka urdhëruar që i dyshuari të mbahet në paraburgim për 72 orë.

Ai dyshohet se e ka therur me një mjet të mbrehtë policin.

Pas kryerjes së këtij krimi, dyshohet se është larguar nga vendi i ngjarjes, por që u arrestua disa orë më vonë nga policia.

Të tjera