Lajme

3 pacientë të pavaksinuar të shtrirë në spitalin e Pejës për shkak të COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 11:27 | 16 November 2021

Nga Spitali i Pejës kanë bërë të ditur se 3 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në këtë spital.

Nga ky spital kanë thënë se të tre pacientët janë të pavaksinuar. Ndërsa, njëri prej tyre është me oksigjenoterapi.

Gjatë 24 orëve të fundit, në këtë spital janë kryer mbi 4 mijë e 700 analiza, ndërsa, janë realizuar 586 vizita specialistike.

Njoftimi i plotë:

Puna gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë përmes shifrave më kryesore:

– 586 Vizita Specialistike;

– 58 Pranime;

– 212 Pacientë aktualisht të hospitalizuar;

– 5 Lindje, 3 djem dhe 2 vajza;

– 13 Operacione;

– 40 Hemodializa;

– Analiza: 344 pacientë që kanë bërë 4,703 analiza;

-Shërbime Radiologjike: 77 Rëntgen, 37 Ultra zëra, 16 CT-ja dhe 5 Mamografi;

– 39 procedura fizioterapie;

– 3 pacientë po trajtohen me Covid-19, të 3 pacientët janë të pa vaksinuar dhe 1 nga këta pacientë është në Oksigjeno terapi.

Të tjera