Lajme

2,811 rasteve aktive me Covid-19

Autori: Gazeta inFokus 07:56 | 14 January 2022

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon 24 orët e fundit janë dhënë 3.541 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.704.633 doza të vaksinës.

Deri më sot 793.574 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Advertisement-

Deri më sot janë dhënë 24.841 doza përforcuese dhe 2.137 doza të treta të vaksinës COVID-19.

Në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 2,811.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.315, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 2,994 persona.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Kryetari Përparim Rama pjesë e ‘Mayor’s Talk’

Të tjera