Lajme

25 vjet që nga kryerja me sukses e misionit informativ të Radio “Kosova e Lirë” gjatë luftës së UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 07:16 | 21 June 2024

U bënë 25 vjet ë kur Radio “Kosova e Lirë” ka kryer me sukses dhënien e informacionit gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

E ky rast do të shënohet në Shtëpinë Muze në fshatin Berishë të Malishevës.

Po ashtu do të zbulohet dhe Obelisku i Bunkerit të kësaj radioje, në majën e malit Pallanik

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera