Lajme

25 pacientë të hospitalizuar me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:14 | 06 January 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka bërë të ditur se në trajtim mjekësor janë 5 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 20 të tjerë post-Covid, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, me oksigjeno-terapi janë 7 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë duke u trajtuar 2 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

-Advertisement-

-Klinika Infektive, 2 pacientë

-Klinika e Pulmologjisë, 17 pacientë post-covid

-Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientë

-Spitali i Prizrenit, 1 pacient

-Spitali i Pejës, 2 pacientë

-Spitali i Gjakovës, 1 pacient./Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe zgjeron shtrirjen në rajon, arrin marrëveshje bashkëpunimi me zinxhirin kroat Plodine

Të tjera