Lajme

246 raste të reja me koronavirus sot në Maqedoninë Veriore

Autori: Gazeta inFokus 20:26 | 02 January 2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.072 testime, 246 kanë rezultuar pozitiv për COVID-19.

Prej rasteve të reja 145 janë në Shkup, Strumicë 16, Prilep 14, Shtip, Ohër dhe Manastir 12 etj.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 547 pacientë të shëruar dhe 6 persona kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i epidemisë në Maqedoninë Veriore janë diagnostikuar 225.730 raste me COVID-19, prej tyre 212.927 janë shëruar dhe 7.975 persona kanë vdekur.

Të tjera