Lajme

22 parti në Kosovë që nuk i morën as nga 1 për qind të votave

Autori: Gazeta inFokus 10:41 | 15 February 2021

Gjithsej 28 parti politike, përfshirë është koalicionet kanë qenë në garë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat u mbajtën dje (e diel, 14.02.2021) në Republikën e Kosovës.

Nga të gjitha këto parti, janë 22 parti politike të cilat nuk kanë arritur të marrin as nga 1 për qind të votave.

Sipas rezultateve preliminare, të publikuara në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve pas numërimit të gati 100% të votave, partitë që kanë më së paku vota në këto zgjedhje janë Partia Fjala dhe Partia Balliste.

-Advertisement-

Ndërkaq edhe 20 parti të tjera, përfshirë këtu edhe shumë parti të minoriteteve nuk kanë arritur të grumbullojnë vota për të kaluar 1 përqindëshin.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Çka do të thotë të gatuash shqip?

Të tjera