Lajme

2 mijë e 417 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 07:29 | 13 January 2022

Ministria e Shëndetësisë në të dhënat e fundit ka njoftuar se 2 mijë e 417 persona vazhdojnë të jenë të infektuar me koronavirus në Kosovë.

Në ndërkohë 89 pacientë tashmë ia kanë dalë betejës me virusin vdekjeprurës dhe 424 kanë rezultuar pozitiv.

Derisa janë bërë 6 mijë e 360 testime dhe janë vaksinuar 3 mijë e 189 persona.

Të tjera