Fun & Video

17 kate shkoi i vetëm me ashensor, ky fëmijë tmerroi nënën e tij

Autori: Gazeta inFokus 13:06 | 24 December 2021

Një nënë e dy fëmijëve në Brazil ishte gjendur në një moment drithërues kur djali i saj një vjeçar mori ashensorin në banesën e tyre, duke e dërguar atë për 17 kate poshtë në tokë.

Vogëlushi i saj Gael Cavalcanti kaloi pak më shumë se një minutë në ashensor gjatë aventurës së tij të madhe.

Dhe e gjitha kishte ndodhur derisa ai po luante me vëllain e tij tre vjeçar, Dom.

Dom donte të thërriste ashensorin për babanë e tij, Pedro, i cili kishte ardhur në shtëpi për drekë.

Duke menduar se ishte duke qenë i dobishëm, ai vrapoi te holli për të hapur dyert.

Vetëm pasi ai shtypi butonat dhe u largua shpejt, pa shikuar mbrapa, Dom kuptoi se vëllai i tij i vogël kishte hyrë para tij dhe me durim po priste me vete që ashensori të zbresë.

Për fat të mirë, “ekskursioni” i paparashikuar mbaroi pa incidente kur ashensori arriti në katin përdhes, ku edhe ishte gjetur.

Të tjera