Lajme

162 tërmete brenda 3 ditëve në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 17:45 | 29 November 2019

Kanë kaluar tashmë 3 ditë nga momenti kur Shqipëria u godit nga tërmeti 6.3 shkallë që mori jetën e shumë njerëzve dhe bëri dëme të mëdha.

Në vendin e Shqipërisë ende po ka tërmete, por fatmirësisht me shkallë të ulët.

Sipas aplikacionit ‘EMSC’, pas tërmetit 6.3 shkallësh, Shqipëria është goditur nga 162 tërmetesh. Më i fuqishmi sot ishte 3.9 shkallësh.

Deri më tani, tërmeti ka marrë jetën e 49 njerëzve.

Të tjera