Sport

16 skuadra marrin pjesë në turneun kushtuar Fadil Vokrrit

Autori: Gazeta inFokus 10:11 | 04 December 2019

Turneu “Fadil Vokrri” për nderë të legjendës së futbollit mbarë shqiptar, këtë vit do të grumbulloi 16 skuadra.

Sipas njoftimit të lëshuar në faqen e organizatorëve të këtij turneu memorial, thuhet se 16-të shkolla të futbollit do të garojnë njëra me tjetrën për titullin e kampionit.

Skuadrat pjesëmarrëse: Prishtina, Trepça, Flamurtari, 2 Korriku, Llapi, Drenica, R.Sadiku, Kosova P, Kurda, Arsenali, Rilindja, QS Prishtina, Talenti, Vigani, Beslidhja dhe Ardhmeria.

Ky turne do të nis me 13 dhjetor, kurse do të mbahet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Të tjera