Lajme

158 pacientë me Covid-19 janë duke u trajtuar në QKUK dhe në spitalet e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 09:34 | 24 January 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se janë duke u trajtuar 158 pacientë me Covid-19, në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme të Kosovës, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre 124 pacientë janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë.

Me oksigjeno-terapi janë 50 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 4 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

-Klinika Infektive, 48 pacientë

-Klinika e Pulmologjisë, 0 pacientë post-covid

-Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 4 pacientë

-Klinika e Pediatrisë, 6 pacientë

-Klinika e Gjinekologjisë, 21 pacientë

-Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

-Spitali i Pejës, 9 pacientë

-Spitali i Gjakovës, 13 pacientë

-Spitalit Mitrovicës, 11 pacientë

-Spitali i Ferizajt, 5 pacientë

-Spitali i Gjilanit, 6 pacientë./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera