Sport

15 ndeshje 20 asiste, ylli marokien më i miri në Evropë

Autori: Gazeta inFokus 17:18 | 04 December 2019

Është vetëm fillimi i muajit dhjetor dhe Hakim Ziyech ka plot 20 asiste deri më tani.

Kjo shifër e pabesueshme e bën yllin marokien asistuesin më të mirë në futbollin evropian.

Futbollisti i Ajax është në rrugë të mirë për të thyer edhe rekordin në futbollin evropian për më së shumti asiste.

Ziyech ka shënuar poashtu 7 gola këtë edicion duke e mbajtur Ajaxin lider në Holandë me 6 pikë më shumë së Az Alkmaar që është ndjekësja më e afërt.

Të tjera