Lajme

13,236 raste aktive me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 08:05 | 14 April 2021

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 13,236 raste, numri i përgjithshëm i personave të prekur me këtë virus ka arritur në 98,835.

Ndërsa, numri total i të shëruarve është 83,591 njerëz, kurse nga koronavirusi deri tani kanë vdekur 2,008 individë.

Gjatë ditë së djeshme, janë shfaqur 494 pozitive me COVID-19, të shëruar kanë qenë 1,009 pacientë dhe jetë kanë ndërruar 12 persona.

Të tjera