Lajme

13-vjeçarja që u lëndua nga bombola e gazit në Kçiq do të dërgohet për trajtim jashtë vendit

Autori: Gazeta inFokus 14:09 | 16 January 2024

13-vjeçarja që u lëndua nga bombola e gazit në Kçiq të Mitrovicës do të dërgohet për trajtim jashtë vendit.

Ajo deri më sot është trajtuar në Klinikën e Anestezionit me mjekim intensiv. 13-vjeçarja është rekomanduar nga mjekët për trajtim jashtë vendit për shkak që ka djegie të shkallës së dytë dhe të tretë, përcjell Klankosova.tv.

Përndryshe, 15 persona u lënduan nga bombola e gazit të shtunën në mbrëmje, ku 14 prej tyre u trajtuan në QKUK.

-Advertisement-

Veç 13 vjeçës, edhe një vajzë 10-vjeçare që është shtetase suedeze, do të vazhdojë trajtimin në Suedi në një qendër të specializuar për djegie.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKS-ja kërkon nga Institucionet që sigurimi për bujqit të bëhët obligativ

Të tjera