Lajme

13 të vdekur dhe 667 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Autori: Gazeta inFokus 19:03 | 09 November 2021

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 13 të vdekur si pasojë e koronavirusit.

Janë kryer 3.317 teste prej të cilave kanë rezultuar pozitivë 667 persona ose 20.4 për qind.

Ndërsa janë shënuar edhe 517 pacientë të shëruar. Numri i rasteve aktive është 8.006.

Numri total i viktimave nga fillimi i epidemisë është 7.255. /AlsatM

Të tjera