Lajme

12 pacientë të hospitalizuar me Covid-19, në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 10:31 | 11 November 2021

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se në trajtim mjekësor janë 44 pacientë, prej tyre 12 të konfirmuar me Covid-19 dhe 32 të tjerë post-covid, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, me oksigjeno-terapi janë 11 pacientë, përderisa në mjekimin intensiv të Klinikës Infektive ka 1 pacient.

Numri i pacientëve me COVID-19 dhe post-covid,  sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

-Klinika Infektive, 4 pacientë

-Klinika e Pulmologjisë, 28 pacientë post-covid-19

-Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient

-Spitali i Prizrenit, 1 pacientë

-Spital i Pejës, 4  pacientë

-Spitali i Gjakovës, 4 pacientë

-Spitali i Ferizajt, 2 pacientë./Gazeta Infokus/

Të tjera