Lajme

11,06 % dalja e votuesve në Kumanovë deri në orën 11:00

Autori: Gazeta inFokus 13:55 | 24 April 2024

Deri në orën 11:00 dalja e qytetarëve me të drejtë vote në Kumanovë ka qenë 11,06% ose 9,240 votues.

Në këtë komunë të drejtë vote kanë 93,364 votues, derisa gjithsej ka 167 vendvotime!

Në sektorin për punë të brendshme në Kumanovë deklaruan për RTK-në se ka denoncim anonim që persona të panjohur organizojnë transport të votuesve nga adresat në vendvotime. Sipas policisë rasti po hetohet dhe nëse vërtetohet mund të kualifikohet si vepër penale.

-Advertisement-

Në krahasim me zgjedhjet e fundit presidenciale që u mbajtën 21.04.2019, para pesë vitesh dalja e votuesve ka qenë 41,67% në nivel vendi për rrethin e parë të votimit.

Në disa vendvotime ka ndërprerje në proces të votimit, shkaku i mos funksionimit të pajisjeve biometrike për identifikim elektronik te gishtërinjve.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera