Lajme

1,043 raste aktive me coronavirus dhe afër 650 mijë të vaksinuar me dy dozat

Autori: Gazeta inFokus 07:34 | 14 October 2021

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 1,043.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156,448, ndërkaq nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,973 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.Deri më sot 648.218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Etiketa:

Të tjera