Lajme

10 pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitalin e Pejës, tre në oksigjeno-terapi

Autori: Gazeta inFokus 12:50 | 26 January 2022

10 pacientë me Covid-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Sipas njoftimit tre nga ta janë me oksigjeno-terapi.

“- 10 Pacientë të shtrirë me Covid-19 , 3 nga këta pacientë janë në Oksigjeno terapi”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Puna gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë përmes shifrave më kryesore:

– 563 Vizita Specialistike;

– 437 Pranime;

– 164 Pacientë aktualisht të hospitalizuar;

– 3 Lindje, 1 djalë dhe 2 vajza;

– 6 Operacione;

– 36 Hemodializa;

– Analiza: 292 pacientë që kanë bërë 3,978 analiza;

-Shërbime Radiologjike: 72 Rëntgen, 25 Ultra zëra, 9 CT-ja dhe 3 Mamograf;

– 51 procedura fizioterapie;

– 10 Pacientë të shtrirë me Covid-19 , 3 nga këta pacientë janë në Oksigjeno terapi.

Të tjera